איך מגיעים לכאן?

שיטים נמצא בצפון חבל אילות, כשעה נסיעה מאילת, על כביש מס' 40 בין צומת ציחור לצומת שיזפון.

חשוב מאוד לזכור למלא דלק! פחות נעים לנסוע במדבר על אדים ובשיטים אין דלק עודף.

ברכב

מצפון:

עד באר שבע אנחנו מאמינים שתסתדרו.. מבאר שבע יש לנסוע על כביש מס' 40 עד מצפה רמון (שם גם תחנת הדלק אחרונה). ממשיכים על כביש מס' 40 נסיעה של כ-70 ק"מ דרומה, חוצים את מכתש רמון וממשיכים הרבה ישר, בצומת ציחור (שהיא צומת T) פונים ימינה. ממשיכים לנסוע עוד כמה דקות - שיטים יהיה הישוב הראשון שתראו מצד שמאל.

מסלול דרך כביש 40

אפשר להגיע גם דרך כביש הערבה (כביש 90) - נוסעים עד צומת מנוחה ("פונדק הק"מ ה-101", או בשמו הפופולרי יותר "פונדק כושי"), פונים ימינה לכביש 13, שמאלה בציחור וממשיכים ישר כ-20 דקות. שיטים יהיה הישוב הראשון שתראו מצד שמאל. לנוסעים בדרך זו, תחנת הדלק האחרונה תהיה בספיר.

מסלול דרך כביש 90

מדרום:

שיטים ממוקם 85 ק"מ צפונית לאילת. נוסעים על כביש הערבה (מס' 90) פונים שמאלה בצומת קטורה (לכיוון נאות סמדר ושיזפון) וממשיכים על כביש 40. כמה דקות אחרי שתעברו את קיבוץ נאות סמדר יופיע שיטים מימין.

מסלול מאילת

ברכבת

המסילה אינה מגיעה לאזורים אלה בארץ, אפשר לעלות רכבת עד לתחנה הסופית בבאר שבע ("באר שבע מרכז"), לעבור לתחנה המרכזית הצמודה אליה ולעלות שם על קו 392.

באוטובוס

לקו 392 שנוסע בין באר שבע לאילת יש תחנה ממש כאן בשם "מסעף שיטים" או "צומת שיטים" - בתחנה המרכזית בבאר שבע מומלץ לנסות לרכוש כרטיס במודיעין אגד (שנמצא צמוד לרציף של קו 392) ולא אצל הנהג. אחרי נסיעה ממושכת יורדים בתחנת שיטים וממשיכים דקה וחצי ברגל לשער הכניסה.

קו 392 באתר מוביט

בטרמפים

יש קבוצת פייסבוק לטרמפים מ/ל שיטים